POWIATOWY KONKURS WOKALNO-MUZYCZNY "O KŁODAWSKIEGO SŁOWIKA"

20190522 1480110821

Za nami kolejny XIII już konkurs wokalno-muzyczny "O Kłodawskiego Słowika".
W pierwszym etapie muzycznego festiwalu swoje umiejętności zaprezentowały najmłodsze "Przedszkolne Słowiki" z Wojcieszyc, Kłodawy i Różanek.
Kolejny etap odbył się już pod czujnym okiem zacnego jury w składzie: Ewa Gajewska-Kiepura ,Sergiusz Sokołow, Eryk Szurko.
Poziom jaki zaprezentowali nam młodzi artyści był bardzo wysoki, a wyłonienie laureatów nie było łatwe ale się udało :)

W kat. dzieci ze szkół podstawowych kl. I-III
3 m-ce zdobyła Ala Jaworska ze S.P. w Różankach
2 m-ce Monika Szymańska ze S.P. w Deszcznie
1 m-ce i Laureatem "Kłodawskiego Słowika" 2019 w kat. S.P. kl. I-III została Ania Mucha ze S.P. w Baczynie. Ania została również wyróżniona nagrodą specjalną tj. nagranie dwóch utworów w studiu nagraniowym, ufundowaną przez Starostę Powiatu Gorzowskiego.

W kat. dzieci ze szkół podstawowych kl. IV-VI
3 m-ce zdobyła Zuzia Grzeszykowska ze S.P. w Różankach
2 m-ce Maja Paterek ze S.P. w Bogdańcu
1 m-ce i Laureatem „Kłodawskiego Słowika” została Nikola Przybyła ze S.P. w Deszcznie

W kategorii dzieci ze szkół podstawowych kl. IV-VI zostały przyznane dwa wyróżnienia i nagrody specjalne otrzymały : Zuzanny Piątek ze S.P. w Lipkach Wielkich i Maja Brzozowska ze S.P. w Deszcznie
w kat. kl. VII-VIII
3 m-ce Michał Mirończuk-Ossowski ze S.P. w Jenincu
2 m-ce Alicja Kubiak ze S.P. w Kłodawie
1 m-ce i Laureatem „Kłodawskiego Słowika” w tej kat. został Wiktor Sinkowski ze S.P. w Jeninie

Laureaci "Kłodawskiego Słowika" zaprezentowali się ponownie na „Kłodawskiej Majówce”,18 maja 2019r.
Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, oraz powodzenia na scenie muzycznej.