LATO W TEATRZE 2018 - START!

20180719 1339809884

Ruszyliśmy z projektem "Lato w Teatrze". To dwutygodniowe warsztaty podczas których ćwiczymy wyobraźnię oraz metody wyzwalania naszych marzeń. A to oznacza, że pracujemy nad spektaklem pt. "Okulary Czary Mary", który będzie uwieńczeniem naszych artystycznych zmagań. Zaczęliśmy od namalowania swoich marzeń za pomocą rzeczy znalezionych w lesie. Wiemy już, że narzędziem plastycznym może być zwykły liść czy patyk. Dzięki naszej wyobraźni przenosimy się na inne planety poznając ich zwyczaje, totemy, okrzyki jakimi się posługują ich mieszkańcy oraz tańce plemienne.

Zanurzamy się w wodnym świecie, odwiedzamy słońce, przemierzamy pustynię i opowiadamy o swojej planecie. Za nami kilometry marzeń, które pokonujemy wyłącznie za pomocą wyobraźni. Następnie dzielimy się na cztery grupy: muzyczną, aktorską, plastyczną i dziennikarską. Do naszych zadań należy m.in. promocja projektu w mediach: wystartował fanpage na którym codziennie jest coś nowego, wrzucamy zdjęcia, żeby wszyscy mogli razem z nami odwiedzać krainę marzeń. W międzyczasie grupa plastyczna tworzy banner całego projektu. Podstawą finałowego spektaklu jest scenariusz, który tworzymy w oparciu o nasze marzenia i pomysły. Wszyscy przygotowują się do happeningu w Łośnie - będzie naszą pierwszą stycznością z widzami i pierwszą próbą aktorską. Mamy okazję do poznania się lepiej, tworzymy nowe znajomości, przyjaźnie, nabywamy nowych doświadczeń, poszerzamy horyzonty i uciekamy przenosić do świata wyobraźni. Uczymy się autoprezentacji, ćwiczymy mówienie przed publicznoścą, emisję głosu i wykonujemy elementarne zadania aktorskie, które przygotują nas do finałowego pokazu. Dzięki projektowi możemy przełamywać bariery i własne ograniczenia.

Zapraszamy na happening w Łośnie, który odbędzie się 20.07.18 r. o godzinie 18:00 na boisku sportowym przy świetlicy.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
realizowany przez Instytut Teatralny im. Z. Razszewskiego w Warszawie.