GMINNY DZIEŃ DZIECKA

Dzieci z terenu Gminy Kłodawa tradycyjnie obchodziły swoje święto przy okazji Kłodawskiej Majówki. Wojt Gminy Kłodawa Anna Mołodciak oraz poszczególni sołtysi zadbali o to, by dla wszystkich "małych mieszkańców" czekały ciekawe atrakcje. Program artystyczny przygotowany przez zespoły szkół z Różanek i Kłodawy oraz uczestników gminnych świetlic, wystartował już o 12.00. Pod hasłem "Dzieci – Dzieciom" uczniowie prezentowali przygotowane specjalnie na tę okazję piosenki oraz wiersze, wystąpiły "Kłodawskie Słowiki" z kat. Przedszkolnej, szkoła Aikido Macieja Milewskiego, natomiast świetlice przedstawiły program Mini Playback Show. Dużym zainteresowaniem cieszył się także Szkolny Bieg Przełajowy, który w tym roku odbył się w trzech kategoriach: kl. I-III (chłopcy i dziewczęta), kl. IV-VI (chłopcy i dziewczęta) oraz gimnazjum (bieg mieszany).

Wiele działo się również wokół sceny. Do wspólnej zabawy zapraszała "Fizia Kieszonka" – wesoły klaun, który po udziale w konkursach, częstował słodkościami, drobnymi upominkami rzeczowymi, a jego pomocnik rozdawał kolorowe balony. Stanowisko "malowania buziek" przygotował Gminny Ośrodek Kultury. Kolejka chętnych dzieci była tak długa, że ostatnie malunki powstawały ok. godz. 17.00. Dla odważnych czekali młodzi adepci sportu żuzlowego z GUKS Speedway Wawrów, a do zdjęć swój motocykl udostępnił kapitan Stali Gorzów Krzystzof Kasprzak. Katering w postaci kiełbasek z grilla dla wszystkich obecnych dzieci przygotował Sołtys Kłodawy Jan Kubera, a darmową watę cukrową "kręcił" Sołtys Santoczna Leszek Cader. Do godziny 15.00 bezpłatnie można było korzystać z dmuchanej zjeżdżalni, a dwumetrowe maskotki rozdawały lody ufundowane przez fimrę YSCO.

Bardzo dziękujemy wszystkim radom sołeckim za przekazanie środków umożliwiających przygotowanie bogatej oferty, szkołom za zapewnienie transportu oraz pracownikom Urzędu Gminy Kłodawa i Gminnego Ośrodka Kultury, którzy koordynowali przebieg Gminnego Dnia Dziecka w Kłodawie.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu Pro Europa Viadrina oraz budżetu państwa

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość”
„Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”