Ułatwienia dostępu

ZAPYTANIE OFERTOWE DOTYCZĄCE OBSŁUGI STOISK HANDLOWYCH ORAZ URZĄDZEŃ REKREACYJNYCH
ZAPYTANIE OFERTOWE DOTYCZĄCE OBSŁUGI STOISK HANDLOWYCH ORAZ URZĄDZEŃ REKREACYJNYCH
ZAPYTANIE OFERTOWE DOTYCZĄCE OBSŁUGI GASTRONOMICZNEJ
ZAPYTANIE OFERTOWE DOTYCZĄCE OBSŁUGI GASTRONOMICZNEJ
DOROTA LANTON - MIŁOŚĆ W PARYŻU - 14.04.2024
DOROTA LANTON - MIŁOŚĆ W PARYŻU - 14.04.2024
SPEKTAKL "PINGWIN TUPTUŚ ZDOBYWA BIEGUN"
SPEKTAKL "PINGWIN TUPTUŚ ZDOBYWA BIEGUN"
ZAPISY DO LUBUSKICH KONFRONTACJI ARTYSTYCZNYCH
ZAPISY DO LUBUSKICH KONFRONTACJI ARTYSTYCZNYCH
previous arrow
next arrow

KŁODAWSKA MAJÓWKA 2014

 W ostatni, jak sie okazało, bardzo słoneczny weekend maja odbyła się tradycyjna Kłodawska Majówka. Plac przy ulicy Jeziornej w Kłodawie, od godz. 12.00 w pierwszej kolejności wypełnił się najmłodszą publicznością. Pod patronatem Wójta Gminy Klodawa Anny Mołodciak odbył się Gminny Dzień Dziecka. Program artystyczny przygotowały szkoły z Kłodawy i Różanek, "Kłodawskie Słowiki" oraz uczestnicy gminnych świetlic. Dzieci przywitały dwumetrowe maskotki oraz wesoły klaun Kizia Kieszonka. O katering dla najmłodszych zadbał Sołtys Kłodawy Jan Kubera, który smażył darmowe kiełbaski z grilla, Sołtys Santoczna Leszek Cader częstował watą cukrową a wszystkie atrakcje, które bezpłatnie były dostepne pomiędzy 12.00 – 15.00 sfinansowane zostały ze środków przekazanych na organizację Gminnego Dnia Dziecka przez sołectwa z terenu Gminy Kłodawa.

Oficjalnie Przewodniczący Rady Andrzej Legan wraz z Wójtem Gminy Kłodawa otworzyli majówkę, objętą Honorowym Patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego ok. godz. 14.00. Tegoroczna impreza powiększyła się o obecność członków Lokalnej Grupy Rybackiej Pojezierza Dobiegbiewskiego, toteż już od szóstej rano przeprowadzone zostały zawody wędkarskie na jeziorze w Kłodawie. Nagrody i puchary dla najlepszych wręczono tuż po oficjalnym rozpoczęciu. Tradycją Kłodawskiej Majówki jest fakt, iż w jej organizajcę włączają się również koła mysliwskie to też i tym razem nie zabrakło dzików przekazanych do degustacji, oraz wystawy. Sami myśliwi zmierzyli się na strzelnicy, a majowy piknik był okazją do uroczystego wręczenia nagród.

O godz. 15.00 rozpoczął się Blok Kultury i Tradycji Lokalnej. Wystąpiły znane i bardzo popularne gminne zespoły: Kłodawianki z Kłodawy, Echo z Wojcieszyc, Kaskada z Santoczna, Róży Kwiat z Różanek, Bukowina ze Zdroiska oraz Brzezinki z Santocka - przeplatane występami laureatów Powiatowego Konkursu Wokalno-Muzycznego "O Kłodawskiego Słowika" oraz formacjami tanecznymi JMJ z Santocka i FEL-X z Różanek. Miłą niespodzianką był występ chóru „A Noi Cantare" z Sachsendorf (Niemcy), który odpowiedział na zaproszenie w ramach współpracy Gminy Kłodawa z gminą Sellow Land. Swoją obecność zaznaczyli również członkowie Stowarzyszenia Kultury i Sztuki z Falkenhagen, którzy od kilku lat są partnerem wielu projektów wspólnie realizowanych z Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Koncert pierwszej gwiazdy poprzedziła Loteria Fantowa Wójta – w kategorii młodzieżowej. Wójt gminy Anna Mołodciak wręczyła bardzo szczęśliwym, młodym ludziom cenne nagrody rzeczowe – m.in. tablet i rower. Po godzinie osiemnastej na scenie pojawili się muzycy zespołu GRUPO COSTA w towarzystwie swojej wokalistki oraz dwóch uroczych tancerek z rewii tanecznej Rising Stars Revue. Show w klimatach latynoamreykańskch trwał blisko półtora godziny. W bogatym repertuarze odnaleźć można było melodie i rytmy Karaibów: bolero, son, cha-cha,; Brazylii: samba, bossa nova; Hiszpanii: habanera, rytmy pokrewne flamenco. Utwory typu La Bamba, Guantanamera, Besame Mucho, Que Sera... zabrzmiały niezwykle autentycznie dzięki egzotycznej, niezrównanej ekspresji wokalistów oraz brawurowym popisom instrumentalistów.

Po koncercie Grupo Costa na scenie ponownie pojawiła się Wójt Gminy Kłodawa Anna Mołodciak, co oznaczało kolejną loterią – tym razem tylko dla dorosłych. Kolejne cenne nagrody i kolejny rower znalazły sowich nowych szczęśliwych właścicieli. Loteria odpowiednio podgrzała atmosferę przed koncertem kolejnej gwiazdy, grupy SKANER. Znana gwiazda disco polo szybko rozbawiła Kłodawę. Publiczność chętnie i głośno wspólnie śpiewała największe hity zespołu takie jak.: American Boy, Amore, Lato w Kołobrzegu, Nadzieja i wiele innych. Robert Sasinowski – lider zespołu bardzo chętnie dał namówić się na bisy, a następnie wraz z zespołem przez dłuższy czas był dostępny dla swoich fanów. Koncerty gwiazd zakończył pokaz fajerwerków przygotowany przez OSP z Santocka i Kłodawy. Do nocnej dyskoteki zaprosili wspólnie DJ Kamil oraz zespół coverowy BezOgraniczeń.

Impreza o tych rozmiarach odbywa się przy udziale wielu osób i instytucji. Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego – punkt informacji europejskiej Europe Direct w Gorzowie Wlkp. oraz Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. zorganizowali marsz Nordic Walking "Idziemy po zdrowie", który wyruszył spod szpitala i dotarł na Kłodawską Majówkę. Stowarzyszenie OKO – Oblicze Kłodawski Okolic już po raz piaty zorganizowało Bieg Szlakami Jeziora Kłodawskiego. Bieg odbył się w dwóch kategoriach: bieg główny i bierg rodzinny, a do startu zgłosiło się blisko 100 uczestników. Puchary i nagrody wręczono na scenie. Na terenie imprezy zaprezentowały się stoiska: Nadleśnictwa Kłodawa, które często wspiera i angażuję się w ciekawe inicjatywy na terenie gminy, Warsztaty Terapii Zajęciowych z Chwalęcic oraz seniorzy, którzy na swoim stoisku przygotowałi głównie atrakcje i loterię dla najmłodszych. O bezpieczeństwo i porządek na imprezie oraz przygotowanie parkingów zadbały jednostki OSP z Santocka i Kłodawy, Straż Gminna oraz służby interwencyjne gminy. Całość imprezy koordynowali pracownicy Urzędu Gminy Kłodawa oraz Gminnego Ośrodka Kultury.

GALERIA

 

 

 

 


Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu Pro Europa Viadrina oraz budżetu państwa

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość”
„Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”

Gminne Centrum Kultury

Image
Image
Image
Image
Image

Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie

Biuro GOK czynne:
poniedziałek - piątek: 08.00 - 16.00

Księgowość:

poniedziałek, środa: 12.00 - 20.00