Ułatwienia dostępu

CZAS

CZAS

Zespół został założony 20 czerwca 2019 r. Liderem zespołu jest Krzysztof Korbik - wokal i gitara.  Pozostali członkowie zespołu: Józef - gitara basowa, Sylwester - instrumenty klawiszowe, Janusz - perkusja, Waldemar - gitara solowa i wokal. Zespół działa przy współpracy z GOK w Kłodawie. Występujemy na imprezach organizowanych przez GOK oraz w zaprzyjaźnionych gminach.

KOSY

Zespół Kosy powstał w roku 2016. w Zdroisku. W skład zespołu wchodzi 8 osób. Patronem zespołu jest Gminny Ośrodek Kultury w Wojcieszycach, Gmina Kłodawa. Liderem i założycielem zespołu jest Maria Jas. Zespół działa na terenie Gminy Kłodawa i nie tylko. Zespół brał udział w festiwalach na których odniósł już duże sukcesy, a także uczestniczy w przeglądach i festynach i innych imprezach kulturalnych.

OD NOWA

OD NOWA

Zespół wokalny ,,Od Nowa'' z Wojcieszyc, którego liderem jest P. Malwina Gracka działa od początku października 2021 r. Grupa składa się z 16 osób , które łączą pokolenia. Z inicjatywą wznowienia poczynań wokalnych w Wojcieszycach wystąpiły byłe członkinie zespołu ,,ECHO'' pod ówczesnym  kierownictwem niezastąpionego, miłującego muzykę i śpiew Ś.P Pana Zbyszka Tarasewicza.

BUKOWINA

BUKOWINA

„Bukowina" - zespół powstał na terenie Zdroiska, a jego nazwa pochodzi od nazwy miejscowego rezerwatu przyrody Zdroiskie Buki. Grupa zadebiutowała w 2006 roku, na gminnych dożynkach w Santocznie. Od tego momentu zespół bardzo często uczestniczył w różnorodnych imprezach lokalnych, gminnych i wojewódzkich. Organizował uroczystości otwarte dla mieszkańców wsi.

RÓŻY KWIAT

RÓŻY KWIAT

Zespół Róży Kwiat z Różanek działa od kilku lat. W jego skład wchodzą: Anna Herman, Janina Rudomina, Zofia Modrzejewska, Katarzyna Chmiel-Dera, Antonina Dera. Zespół śpiewa piosenki ludowe, kolędy, biesiadne i inne. Bierze udział w imprezach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie i przez zaprzyjaźnione zespoły z terenu Gminy Kłodawa.

BRZEZINKI

BRZEZINKI

Zespół Brzezinki powstał w 1966 r. przy Kole Gospodyń Wiejskich w Santocku. Założycielką zespołu była pani Zofia Szczyglewska, a pani Helena Bielawska wymyśliła nazwę. Początkowo liczył 25 osób, na chwilę obecną w zespole jest 12 osób, którym akompaniuje akordeon i gitara. Przez lata zespół spotykał się na sali wiejskiej w Santocku, kontynuując pracę na rzecz rozwoju kultury wiejskiej, promocji gminy oraz regionu.

KŁODAWIANKI

KŁODAWIANKI

Zespół Kłodawianki, istniejący juz ponad 50 lat, powstał w 1963 roku na bazie Koła Gospodyń Wiejskich, założonego przez panią Zofię Wawrzyniak. Wspólne próby śpiewu, nauka gotowania, kursy kroju i szycia, a także wspólne wyjazdy były zajęciami, które bardzo zbliżały do siebie ówczesne członkinie koła. W roku 1998 grupa śpiewacza oficjalnie przerodziła się w zespół ludowy Kłodawianki, a przewodnictwo przejęła Bożena Popowska – aktualna liderka zespołu.

Image
Image
Image
Image
Image

Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie

Biuro GOK czynne:
poniedziałek - piątek: 08.00 - 16.00

Księgowość:

poniedziałek, środa: 12.00 - 20.00