Ułatwienia dostępu

KLUB SENIORA W RÓŻANKACH

Klub Seniora w Różankach powołany został 23. kwietnia 2003 roku jako pierwszy nie tylko w Gminie Kłodawa ale w całym naszym województwie. Prezesem Klubu Seniora została Pani Marianna Grabarek, a w skład Zarządu weszły Panie: Maria Teszbir, Bożena Jahołkowska, Irena Wieczorek, Janina Borończyk, Renata Bondar. Pod koniec roku 2003 nowym prezesem KS w Różankach wybrana została Pani Irena Wieczorek, która funkcję tę, z wielką pasją, pełniła dopóki pozwalały na to Jej siły tzn. do jesieni roku 2019.

KLUB SENIORA W CHWALĘCICACH

Klub Seniora w Chwalęcicach działa bardzo prężnie, spotkania odbywają się w Sali wiejskiej, która jest po generalnym remoncie. We wrześniu 2021 roku nasi seniorzy bardzo licznie uczestniczyli w oficjalnym otwarciu Klubu Seniora. W każda środę odbywają się zajęcia rehabilitacyjne a raz w miesiącu spotkania tematyczne np. z kosmetyczką, terapeutą itp. Seniorzy aktywnie uczestniczą w organizacji zabaw a także wyjazdów między innymi do Filharmonii Gorzowskiej czy nawet do Warszawy. Nasze Seniorki włączają się też do przygotowań stoiska Chwalęcic min. na Jarmark Bożonarodzeniowy, piekąc ciasta i ciasteczka.

Prezes Beata Rożnowska

KLUB SENIORA W ŁOŚNIE

Klub Seniora z Łośna to prężnie działająca grupa ludzi z sołectwa Łośno. Często spotykamy się przy kawie, herbacie i ciastku. Organizujemy różne spotkania takie jak Dzień Matki i imieniny naszych seniorów czy wieczór wspomnień. Mamy dużo sił i chęci do działania dlatego planujemy dużo spacerów i wycieczek. Wszystkie chętne osoby zapraszamy do dołączenia do naszego grona.


KLUB SENIORA W ZDROISKU

Klub Seniora w Zdroisku powstał w 2003 roku. Był to jeden z pierwszych KS w Gminie Kłodawa. Pierwszym przewodniczącym był Edward Gałuszka. Następnie Mieczysław Łygo, dalej Romuald Tołkaczewski. Od 2008 roku przewodniczącą jest Danuta Cieśla. W skład Zarządu wchodzą Halina Rył, Jadwiga Leder oraz Leszek Klofta. Seniorzy ze Zdroiska aktywnie uczestniczą w imprezach okolicznościowych na terenie Gminy Kłodawa. Ponad to chętnie pomagają w organizacji Hubertusa, cyklicznych Spotkaniach Kulturowych, Sprzątaniu Świata, Spotkaniach Opłatkowych itp.
Zaprzyjaźnieni jesteśmy z Seniorami z Lietzen. Nasza współpraca trwa nieprzerwanie od 13 lat.
Pomimo pandemii nadal jesteśmy uśmiechnięci oraz młodzi duchem.

Prezes Danuta Cieśla

KLUB SENIORA W SANTOCZNIE

Klub Seniora w Santocznie, powstał w 2003 roku, od samego początku działalność klubu była bardzo aktywna. Zarząd klubu organizował spotkania dla seniorów także wspierał seniorów w trudnych sytuacjach finansowych i materialnych, do tej pory utrzymuje wpieranie swoich seniorów poprzez organizacje i robienie paczek. Spotkania odbywały się i odbywają w miłej atmosferze przy śpiewach i tańcach. Seniorzy oraz ich sympatycy angażują się również aktywnie w porządkowanie terenu naszej miejscowości. Od początku istnienia Klubu prezesem była Pani Danuta Januchowska, po kilku latach stanowisko to otrzymała Teresa Steć i zajmuje je do dziś. Wszystkich chętnych seniorów chcących dołączyć do naszego klubu bardzo serdecznie zapraszamy.


KLUB SENIORA W WOJCIESZYCACH

Seniorzy w Wojcieszycach działają bardzo aktywnie. Spotykają się co wtorek w świetlicy wiejskiej. Na spotkaniach prowadzimy dużo rozmów na różne tematy przy kawie i herbacie. Częstym akcentem jest tez wspólne gotowanie i pieczenie. Część seniorów gra w karty i organizuje turnieje. Organizowane są wycieczki np. do Barlinka czy Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Pomysłów mamy dużo bardzo ciekawych. Co zaplanujemy to najczęściej jest realizowane. Wszystkich chętnych zapraszamy do naszego Klubu Seniora.

Prezes Jadwig Szugździnis

KLUB SENIORA W KŁODAWIE

Celem Klubu Seniora w Kłodawie jest stworzeniem Seniorom miejsca i warunków do spotkań aby aktywnie spędzać czas – taki miejscem jest Gminne Centrum Kultury. Spotkania odbywają się w każdy czwartek od godziny 16:30. Na spotkaniach seniorzy spędzają czas na rozmowach, grach towarzyskich, planszowych, sprawnościowych oraz gry w 1000-ca. Organizujemy zabawy, ogniska, grilla. Planujemy jednodniowe wycieczki. Gorąco zapraszamy seniorów do aktywnego, wspólnego spędzania czasu, do wnoszenia pomysłów na urozmaicenie spotkań. Zapraszamy osoby chcące poświęcić swój czas dla seniorów, aby przekazać swoją wiedzę jak i co robić, aby być zdrowym, aktywnym, sprawnym i bezpiecznym Seniorem.

Przewodnicząca klubu Seniora w Kłodawie Wiesława Grażyna Rozpędowska

KLUB SENIORA W RYBAKOWIE

Od  założenia Klubu Seniora w Rybakowie, prężnie i licznie udzielają się mieszkańcy powyżej 55 reku życia, w organizowanych spotkaniach integracyjnych i inicjatywach społecznych. Spędziliśmy ze sobą wiele miłych spotkań i niezapomnianych chwil. Uczestniczymy czynnie w życiu naszej małej ojczyzny, zachęcając do współpracy młodsze pokolenie. Nasza klubowa społeczność liczy ok. 40 członków, którzy spotykają się np. oglądając film na dużym ekranie, pieczeniem placków, graniem w karty w tysiąca. Klub Seniora zainicjował powstanie biblioteki w naszej świetlicy, z której chętnie korzystają wszyscy mieszkańcy. Również odbywają się ćwiczenia rehabilitacyjne dwa razy w tygodniu, z których korzystają zainteresowanie Panie. Nasz Klub Seniora współpracuje również z innymi ościennymi wioskami.

Prezes Jolanta Paszkowska

Image
Image
Image
Image
Image

Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie

Biuro GOK czynne:
poniedziałek - piątek: 08.00 - 16.00

Księgowość:

poniedziałek, środa: 12.00 - 20.00