Ułatwienia dostępu

DOROTA LANTON - MIŁOŚĆ W PARYŻU - 14.04.2024
DOROTA LANTON - MIŁOŚĆ W PARYŻU - 14.04.2024
SPEKTAKL "PINGWIN TUPTUŚ ZDOBYWA BIEGUN"
SPEKTAKL "PINGWIN TUPTUŚ ZDOBYWA BIEGUN"
ZAPISY DO LUBUSKICH KONFRONTACJI ARTYSTYCZNYCH
ZAPISY DO LUBUSKICH KONFRONTACJI ARTYSTYCZNYCH
KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW
KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW
"FERYJNE WARSZTATY" W GOK
"FERYJNE WARSZTATY" W GOK
previous arrow
next arrow
KŁODAWSKA MAJÓWKA 2022

KŁODAWSKA MAJÓWKA 2022

            Po dwóch latach przerwy, wróciła do nas Kłodawska Majówka, która tradycyjnie odbyła się na błoniach przy jeziorze w Kłodawie. W pierwszej części imprezy Wójt Gminy Kłodawa Anna Molodciak oraz Sołtysi z terenu naszej gminy zaprosiłi najmłodszych uczestników na "Gminny Dzień Dziecka", w trakcie którego zaśpiewały "kłodawskie słowiki" z gminnych placówek przedszkolnych, laureaci i osoby wyróżnione w ramach gminnych przeglądów Lubuskich Konfrontacji Artystycznych, oraz program Mini Playback Show przygotowany przez gminne świetlice.

Sportowym akcentem był "Bieg Szlakiem Jeziora Kłodawskiego" dla grupy uczestników w wieku szkolnym. Całość zakończyła pierwsza, z kilku zaplanowanych tego dnia loterii fantowych, skierowana właśnie do najmłodszych uczestników majowego pikniku w Kłodawie. W ramach poczęstunku przygotowano watę cukrową, napoje, oraz kiełbaski z grilla, którą serwowali sołtysi.

            Oficjalnie, część dla nieco starszej publiczności rozpoczął Blok Kultury i Tradycji Lokalnej, w trakcie którego wystąpiły gminne zespoły śpiewacze: Kłodawianki z Kłodawy, "Od Nowa" z Wojcieszyc, Brzezinki z Santocka, Kosy oraz Bukowina ze Zdroiska, a także zespół "Czas" który ćwiczy w Gminnym Centrum Kultury w Kłodawie. Po 15-tej odbyła się druga odsłona biegu, do której zapisy były już w tzw. kategorii "open" i wszyscy chętni mogli się zapisać. Nad kłodawskim jeziorem od rana odbywały się zawody wędkarskie oraz pierwsze w historii Kłodawskich Majówek regaty żeglarskie zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy "Żagiel" z Gorzowa. Kolejnym sportowym aspektem był pokaz Zumby, którym trenerki zaprosiły do wspólnej zabawy wszystkich obecnych. Przed wieczornymi koncertami wręczono także puchary i nagrody w Gminnym Turnieju Tysiąca Sportowego o tytuł "Mistrza Gry w Tysiąca Seniorów".

            Wieczór należał do zaproszonych gwiazd, a w tym roku był to Cygański Teatr Muzyczny Terno, Czarek Kuczyńśki z zespołem oraz formacja Enej. Jako pierwsi na scenie pojawili się muzycy zespołu Terno, z mieszkańcem Kłodawy Edwardem Dębickim na czele. Lider i założyciel grupy już ponad 65 lat tworzy i wykonuje tradycyjną muzykę cygańską, która dzięki swemu kolorytowi zawsze jest bardzo dobrze odbierana. Następnie na scenie pojawił się Czarek Kuczyński z zespołem Brylanty&Bażanty, który mimo przelotnego ale dość intensywnego deszczu zgromadził całkiem sporą publikę. Jego piosenki, wykonane z dużą dozą empatii w stronę publiczności były bardzo dobrym wstępem przed koncertem zespołu Enej. Główna gwiazda wieczoru rozpoczęła swój koncert po 21-szej. Od tego momentu kłodawskie błonia wypełniły się już bardzo szczelnie. Sami artyści nie zawiedli, dając bardzo energetyczny koncert, składający się z samych przebojów i hitów zespołu. Po koncercie DJ B White z ekipy www.TwójDj.pl, zaprosił wszystkich zgromadzonych na dyskotękę "pod gwiazdami". Spore grono fanów dyskotekowych rytmów zostało na błoniach do godziny pierwszej w nocy.

            Kłodawskiej Majówce towarzyszły liczne stoiska: Prmocja Gminy Kłodawa, Czyste Powietrze, Zielony Targ, MG-6, Nadleśnictwo Kłodawa, Pojezierze Dobiegninewskie, Policja oraz Radio Gorzów 95,6 FM, które relacjononwało "na żywo" to co działo się w Kłodawie. Nie zabrakło degustacji dzika przygotowanego przez Koła Łowieckie Wilk z Różanek i Orzeł z Gorzowa, oraz "żurku" wg przepisu wójta. Mimo, nienajlepszej pogody śmiało można uznać, iż Kłodawska Majówka była bardzo udana. Podkreślali to zaproszeni goście na czele z niemieckim partnerem - delegacji z SellowLand. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwała Straż Gminna, gminne jednostki OSP, służby medyczne i policyjne. Przygotowanie i realizacja Kłodawskiej Majówki to wspólny wysiłek wszystkich gminnych jednostek na czele z Urzędem Gminy, Gminnym Zakładem Komunalnym oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gminne Centrum Kultury

Image
Image
Image
Image
Image

Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie

Biuro GOK czynne:
poniedziałek - piątek: 08.00 - 16.00

Księgowość:

poniedziałek, środa: 12.00 - 20.00