LETNIA SCENA MUZYCZNA
KŁODAWSKA MAJÓWKA 2024
ZLOT POJAZDÓW ZABYTKOWYCH I KLASYCZNYCH
ZAPYTANIE OFERTOWE DOTYCZĄCE OBSŁUGI STOISK HANDLOWYCH ORAZ URZĄDZEŃ REKREACYJNYCH
ZAPYTANIE OFERTOWE DOTYCZĄCE OBSŁUGI GASTRONOMICZNEJ
DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W SANTOCKU
Featured

DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W SANTOCKU

Powiatowe Święto Plonów, połączone w tym roku z Zakończeniem Lata, odbyło się 21 sierpnia w Santocku. Uroczystości rozpoczęła polowa Msza Święta odprawiona w intencji rolników, sadowników, ogrodników, pszczelarzy oraz hodowców. Następnie Magdalena Pędziwiatr Starosta Powiatu Gorzowskiego i Anna Mołodciak Wójt Gminy Kłodawa przywitali zgromadzonych gości. Tradycyjnie podzielono się chlebem oraz wręczono ziarno pod przyszłoroczne siewy. Obrzędom dożynkowym towarzyszył występ zespołu Drzewiczanie z Kostrzyna. Nie zabrakło wyróżnień dla ‘młodych rolników” z powiatu gorzowskiego, a także sołtysów i aktywnych mieszkańców z terenu Gminy Kłodawa.

Blok kultury i tradycji lokalnych rozpoczął zespół Brzezinki z Santocko. Na scenie pojawiły się również zespoły: Baczyńskie Szarlotki z Lubiszyna, Śpiewaj Mi z Bogdańca, Santoccy Grodzianie i Sunlejdis z Santoka, młodzi wokaliści Lubuskich Konfrontacji Artystycznych oraz sekcja taneczna GKS Dance Kłodawa. Odbyły się konkursy na najpiękniejsze wieńce dożynkowe i tradycyjne, oraz konkurs na najładniejsze stoisko. Nie zabrakło swojskich przetworów, dobrego jadła i napitków. Zebranie goście wzięli także udział w loteriach fantowych przygotowanych przez wójta i starostę.
W godzinach popołudniowych na scenie pojawiły się kolejne formacje muzyczne. W koncercie Zbigniewa Komorowskiego usłyszeć można było najpiękniejsze i niezapomniane przeboje Krzysztofa Krawczyka. Sam wykonawca swoim wyglądem i charakterystyką śpiewu w sposób doskonały odwzorował wspomnianego artystę. Następnie grupa Good Music Fans zabrała wszystkich w świat coverów głownie z lat 80-tych, ale nie zabrakło też nowości. W ich wykonaniu można było usłyszeć piosenki z repertuaru zespołów Lady Pank, Perfect, Dżem, a także Dawida Podsiadło czy Dawida Kwiatkowskiego, który w zeszłym roku swoim koncertem osobiście „kończył lato” w Kłodawie. Gwiazdą wieczoru był zespół Video. Ich koncert cechował się przede wszystkim dużym kontaktem z publicznością co przełożyło się na fantastyczną zabawę. Fani zespołu odśpiewali wspólnie z grupą ich największe hity, takie jak „Idę na plażę”, „Środa czwartek”, czy „Bella”. Sam koncert jak i całe dożynki można zaliczyć to bardzo udanych.

Gminne Centrum Kultury

Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie