Ułatwienia dostępu

LETNIA SCENA MUZYCZNA
LETNIA SCENA MUZYCZNA
KŁODAWSKA MAJÓWKA 2024
KŁODAWSKA MAJÓWKA 2024
ZLOT POJAZDÓW ZABYTKOWYCH I KLASYCZNYCH
ZLOT POJAZDÓW ZABYTKOWYCH I KLASYCZNYCH
ZAPYTANIE OFERTOWE DOTYCZĄCE OBSŁUGI STOISK HANDLOWYCH ORAZ URZĄDZEŃ REKREACYJNYCH
ZAPYTANIE OFERTOWE DOTYCZĄCE OBSŁUGI STOISK HANDLOWYCH ORAZ URZĄDZEŃ REKREACYJNYCH
ZAPYTANIE OFERTOWE DOTYCZĄCE OBSŁUGI GASTRONOMICZNEJ
ZAPYTANIE OFERTOWE DOTYCZĄCE OBSŁUGI GASTRONOMICZNEJ
previous arrow
next arrow
DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W SANTOCKU
Featured

DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W SANTOCKU

Powiatowe Święto Plonów, połączone w tym roku z Zakończeniem Lata, odbyło się 21 sierpnia w Santocku. Uroczystości rozpoczęła polowa Msza Święta odprawiona w intencji rolników, sadowników, ogrodników, pszczelarzy oraz hodowców. Następnie Magdalena Pędziwiatr Starosta Powiatu Gorzowskiego i Anna Mołodciak Wójt Gminy Kłodawa przywitali zgromadzonych gości. Tradycyjnie podzielono się chlebem oraz wręczono ziarno pod przyszłoroczne siewy. Obrzędom dożynkowym towarzyszył występ zespołu Drzewiczanie z Kostrzyna. Nie zabrakło wyróżnień dla ‘młodych rolników” z powiatu gorzowskiego, a także sołtysów i aktywnych mieszkańców z terenu Gminy Kłodawa.

Blok kultury i tradycji lokalnych rozpoczął zespół Brzezinki z Santocko. Na scenie pojawiły się również zespoły: Baczyńskie Szarlotki z Lubiszyna, Śpiewaj Mi z Bogdańca, Santoccy Grodzianie i Sunlejdis z Santoka, młodzi wokaliści Lubuskich Konfrontacji Artystycznych oraz sekcja taneczna GKS Dance Kłodawa. Odbyły się konkursy na najpiękniejsze wieńce dożynkowe i tradycyjne, oraz konkurs na najładniejsze stoisko. Nie zabrakło swojskich przetworów, dobrego jadła i napitków. Zebranie goście wzięli także udział w loteriach fantowych przygotowanych przez wójta i starostę.
W godzinach popołudniowych na scenie pojawiły się kolejne formacje muzyczne. W koncercie Zbigniewa Komorowskiego usłyszeć można było najpiękniejsze i niezapomniane przeboje Krzysztofa Krawczyka. Sam wykonawca swoim wyglądem i charakterystyką śpiewu w sposób doskonały odwzorował wspomnianego artystę. Następnie grupa Good Music Fans zabrała wszystkich w świat coverów głownie z lat 80-tych, ale nie zabrakło też nowości. W ich wykonaniu można było usłyszeć piosenki z repertuaru zespołów Lady Pank, Perfect, Dżem, a także Dawida Podsiadło czy Dawida Kwiatkowskiego, który w zeszłym roku swoim koncertem osobiście „kończył lato” w Kłodawie. Gwiazdą wieczoru był zespół Video. Ich koncert cechował się przede wszystkim dużym kontaktem z publicznością co przełożyło się na fantastyczną zabawę. Fani zespołu odśpiewali wspólnie z grupą ich największe hity, takie jak „Idę na plażę”, „Środa czwartek”, czy „Bella”. Sam koncert jak i całe dożynki można zaliczyć to bardzo udanych.

 

 

 

Gminne Centrum Kultury

Image
Image
Image
Image
Image

Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie

Biuro GOK czynne:
poniedziałek - piątek: 08.00 - 16.00

Księgowość:

poniedziałek, środa: 12.00 - 20.00