SEKACJA PETANKI W ŚWIETLICACH

Towarzyska gra w bule, która największą popularnością cieszy się we Francji, od początku kwietnia stała się również jedną ze stałych sekcji GOKu. Po dwóch turniejach przeprowadzonych w zeszłym roku w Różankach, okazało się że dyscyplina zyskała dużą popularność w naszych świetlicach. Gra poza zapałem i systematycznością samych uczestników nie wymaga nakładów technicznych i docelowo ma na stałe zaistnieć w czterech świetlicach na terenie Gminy Kłodawa.

Zajęcia prowadzi trener KS Petanque Gorzów - Wojtek Hańczuk. Gorzowski klub ma na swoim koncie medale mistrzostw Polski, oraz z powodzeniem reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej, gdzie także zdobywa medale. Mamy nadzieje, że już wkrótce również nasi zawodnicy dołączą do kadry Wojtka Hańczuka.