Ułatwienia dostępu

LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE – INSTRUMENTALIŚCI

ETAP GMINNY 12.05.2021

Zapraszamy do udziału w gminnym etapie Lubuskich Konfrontacji Artystycznych– Instrumentaliści, który wyłoni reprezentantów Gminy Kłodawa na szczeblu powiatowym.

Dla uczestników przewidziano pamiątkowe statuetki i dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Laureaci poszczególnych kategorii będą mogli także uzyskać nominację do udziału Lubuskich Konfrontacjach Artystycznych – Instrumentaliści na etapie powiatowym, po troje wykonawców z każdej kategorii wiekowej, który odbędzie się 19 maja 2021 w Kostrzyńskim Centrum Kultury w Kostrzynie. Tegoroczne finały wojewódzkie zaplanowane są w terminie 14 czerwca w Zbąszynku.

REGULAMIN

1. Uczestnicy

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Kłodawa

Realizowany będzie w trzech grupach wiekowych:

I grupa 2010-2013

II grupa 2009-2006

III grupa 2005-2002

UWAGA ! W konkursie nie mogą brać udziału uczniowie Państwowych Szkół Muzycznych. Konfrontację skierowane są wyłącznie do solistów – instrumentalistów w wieku od 8 do 19 lat.

2. Repertuar

Repertuar uczestnika stanowi jeden utwór muzyczny w dowolnym stylu muzycznym, zagranym na dowolnym instrumencie muzycznym. Czas występu nie może przekroczyć 4 min.

Gra z nut nie jest dopuszczalna

Zezwala się uczestnikom na użycie podkładów muzycznych w przypadku, gdy stanowi on integralną część prezentacji artystycznej

Każdy uczestnik zobowiązany jest do przeprowadzenia swojej prezentacji na własnym instrumencie

3. Prezentacje odbędą się 12 maja 2021 roku w sali widowiskowej w Gminnym Centrum Kultury w Kłodawie, ul Jeziorna 8, 66-415 Kłodawa.

4. Kryteria oceny

Ocenie podlegać będą:

- umiejętności techniczne

- warsztat wykonawczy

- wykorzystanie elementów wyrazowych, takich jak frazowanie czy dynamika

- poprawność wykonania

- ogólny wyraz artystyczny

- celowość użycia podkładu muzycznego

Rada Artystyczna decyduję o przyznaniu tytułu laureata i nominacjach uczestników do kolejnych etapów. Oceny i decyzje Rady Artystycznej są ostateczne.

Przegląd ma charakter artystyczno–metodyczny. Celem konkursu jest rozbudzenie aktywności muzycznej wśród dzieci i młodzieży oraz promocji młodych talentów. Zgłoszenie proszę kierować do Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie, ul Jeziorna 8, 66-415 Kłodawa lub na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., oraz telefonicznie 95 7311 745 do dnia 10.05.2021r, do godz. 15.00.

 

Image
Image
Image
Image
Image

Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie

Biuro GOK czynne:
poniedziałek - piątek: 08.00 - 16.00

Księgowość:

poniedziałek, środa: 12.00 - 20.00